ÜRETİM TESİSİ

ÜRETİM TESİSİ

Hakkımızda

Büyükbayraktar kardeşler  aile olarak 1950 yılından beri Gümüşhane’de ev ölçeğinde üretilen ve kış aylarının vazgeçilmez geleneksel gıdaları olan pestil, köme ve pekmezi üretmekte iken; 1974 yılında bu ürünleri işletme boyutuna taşımış, üretimi 12 aya yaymış ve KRAL markası ile üretmeye başlamıştır. Türkiye ve dünya bu ürünleri Kral markası ile tanımıştır. 2000 yılına gelindiğinde bu geleneksel gıdaların üretiminde modern tesislere geçmiştir. Ülkemizde bu ürünlerin ihracatını ilk kez yapmıştır. Kaya Büyükbayraktar’ın ilimize ve ülkemize kazandırdığı bu sektörde faaliyet gösteren  birçok işletme oluşmuş ve pestil ve kömenin ünü hızla büyümüştür. KRAL ailesi olarak bir taraftan artan talebi karşılamak üzere kapasite artışlarına gidilirken, A sınıfı satış noktalarında ve elit satış noktalarında KRAL markasını yerleştirmişlerdir. Diğer taraftan ISO 9001 ve HACCP belgelerini almış, süper marketlere, büfe türü satış noktalarına tescilli yeni markaları ile girerek marka gücünü de artırmıştır.

Kral Pestil, 2002 yılından beri Büyükbayraktar Gıda San. ve Tic. Ltd Şti. çatısı altında organize sanayi bölgesindeki 8000 m2’lik üretim alanında faaliyet göstermektedir. Firma “doğadan gelen doğal ürünü bozmadan tüketiciye ulaştırma” hedefinde ürün çeşitleri arasına çokopestil, meyve marmelatları ve bitki-meyve çaylarını da katarak yoluna devam etmektedir.

Bugün ülkemizde benzer faaliyet alanlarında en yüksek kapasitede üretim yapan işletme, her geçen gün öz sermayesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı, Tübitak ve üniversitelerin desteği/işbirliği ile büyümeye, kapasitesini artırmaya ve kalitesini geliştirmeye, ürünlerini standardize etmeye devam etmektedir.  

 

Büyükbayraktar brothers  as a family was producing fruit roll up, churckhela and grape molasses  which is the essencial traditional foods of the winter mounts since 1950  in Gümüşhane. And in 1974 they started to service as a company during 12 mount and with its new trademark King . Turkey and the World  knew them with this name. In 2000 they started to production of  this traditional foods as a modern foundation. They was the first in exportation of this foods in our country. And then in our country new foundations has opened to product this foods  right after Kaya bayraktar s busines activities. Sooner dried fruit roll up and churckhela got so famous around the world. As the Kral family, they, started in order to answer the demand they increased their capacities and they placed the products of King in a A class markets and elit stores.On the other hand King took the ISO 9001 and HACCP documents. And with this way it started to selling facilities in super markets buffets and other selling points. So they started to get power with the facilities of the patented productions sellings.

Since 2002, Kral fruit roll ups have been servicing as the name of  Büyükbayraktar food industry trade limited company in a 8000 square metered organized industry field. This company is targeting the natural fruits without suplementing artificial additions in it to transport the costumers.And newly there is different kinds of products like fruit roll up with chocholate, fruit marmelades, green fruit teas.

Today in our country it is the best capacitied company in the similar food production and each day it is growing and increasing the quality of the production with the cooparations of Tubitak and the universities. And each day it is continuing to standardize it s new  productions.

 

بدأ الاخوان بويوك بايراكتار منذ ١٩٥٠ بصنع رقاق الخوخ والعنب والمشمش الذي لا يستغنى عنه في فصل الشتاء في معايير البيت ؛ وفي عام ١٩٧٤ حولوا هذه الصنعة الى تجارة و اصبحت علامة تجارية باسم كرال .بفضل كرال عرفت تركيا وكل دول العالم هذه المنتجات . فمع قدوم عام ٢٠٠٠ تحول صنع هذه المأكولات التجارية الى منشآت عصرية.فكانت كرال اول من اصدر هذه المنتجات في دولتنا الى الخارج . و بفضل بيوك بايراكتار اكتسبت هذه المنتجات الشعبية الكثير من الادارة و الشهرة في مدينتنا و بلدنا . و نحن كعائلة كرال نحاول تعويض الطلب المتزائد بزيادة السعة من جهة ، و رسخ علامة كرال التجارية عالية الجود في نقاط البيع من جهة اخرى. و من ناحية ثانية نجحت علامتنا التجارية بالحيازة على و ثائق ISO 9001 و HACCP و زيادة المنتجات في الاسواق المركزية و المقاصف .

و منذ عام ٢٠٠٢ كرال تحت سقف شركة بيوك بايراكتار للتجارة و الصناعات الغذائية تظهر الفعالية بمجال الانتاج في منطقة صناعية مساحتها ٨٠٠٠ مترمربع.

تواصل شركة كرال الى طريقها باضافة العديد و الجديد من المنتجات كالشاي النباتي و المربى بهدف "ايصال المنتجات الطبيعية بلا افساد الى المستهلك" .

 و بمرور الزمان و بالتعاون مع وزارة الغذاء و الزراعة و الثروة الحيوانية ، و مؤسسة تركيا للبحث العلمي و التقني و العديد من الجامعات في اعلى المعايير  الادارية و الانتاج تسعى شركة كرال لتوحيد  و ترقية  السعة و تحسين و تطوير الجودة لمنتجاتها

Eklenme Tarihi: 10.04.2021

Son Eklenen Blog Yazıları